Tanker brewery began with three homebrewers’ common hobby that grew out of control. Jaanis and Ryan brewed beer together in Jaanis’ garage. Spending hours and hours tinkering with recipes and building up a growing fan base of friends and family. The idea of building a brewery was born.
READ MORE

HALLUCINATION

Imperial Pale Lager
7.6%

See ei ole tüüpiline laager, see on meie kõige humalasem õlu. Liitri kohta lisame 25g humalaid, mis on üüratult palju ja annab silmad ette paljudele IPA-dele. Aroom on meeldejääv või nagu õlleblogija Hans on öelnud “By far kõige võimsama aroomiga Eesti käsitööõlu”. See on nii isuäratavalt ja troopiliselt mahlane, segu greibist, mandariinist, tsitrusest, mangost ja lisaks sekka ka pisut mändi. Hullumeelsest humala kogusest hoolimata on Hallucination väga kergelt joodav. Laagri pärm annab õllele särtsakust ja toob humalate maitse veelgi paremini esile. Maitse ei jää aroomi varju. Suurepärane tasakaal humalate mõrudusest ja vürtsikusest, troopiliste puuviljade mahlasusest, linnaste magususest.

LOE ROHKEM

SAUNA SESSION

ESTONIAN ALE
4.7%

Tankeri populaarseim õlu on vaieldamatult „Sauna Session“. Proovisime saunalavalt saadava emotsiooni kinni püüda ja pudelisse panna, kasutades selleks ehtsaid kasevihtasid. Kerge kehaga õlu, mis ei ole ainult janukustutaja vaid töötab ka suvise kasemetsa ja saunaigatsuse leevendajana. Aroomis on tugev puidune-kasene aroom. Pruulimisel lisame 40 kasevihta 1000l õlle kohta. Vihad teeb meile igal aastal jaanipäeva paiku Jõe talu Pärnumaalt ning seejärel kuivatame ja ladustame need pruulikoja pööningul. Maitses on samuti tunda kuiva kasemõrkjust ning lisaks linnaste magusust. Õlu on saanud väga head tagasisidet nii Soomest kui ka Baltimaadest – näiteks Kadrina Saunaklubi valis Sauna Sessioni „Kadrina hää õlu 2016“ konkursil parimaks õlleks.

LOE ROHKEM

KÜLMALE MAALE

Mint Stout
8.5%

Raske kehaga, süstimusta värvi õlu, mõnusa pruuni vahuga. Aroomis on tunda piparmündišokolaadi magusus ja kerge kakao mõrudus. Esmamaitses domineerivad šokolaad ja kohvi, selgelt äratuntav on värske piparmünt, röstitud linnased ja tume rumm. Lõppmaitse on mõrkjalt magus ja värskendav.
Imperial stout, mis ei jäta sind külmaks vaid soojendab su südame. Naudi seda õlut ja lase ennast kanda reisile, mis on nagu metsik merereis tõrvatud tammelaudses viikingite laevas mööda tormiseid meresid. Teel olles võid kohata tahmaselt purskavate tulemägede lähedust, mahedat rummist soojust või rohmakat mässu laeva pardal. Sihtkohta jõudes ootab sind meeldivalt külm rahulolu, kõik eelnev kaotab tähtsuse ning saabub õnnis vaikus. Tere tulemast Külmale Maale! Siin ei olegi nii karm ja trööstitu nagu legendides räägitakse vaid see võtab sind vastu kui parim sõber, kellega koos avastad oma õnnemaa.

LOE ROHKEM

NO NIIN

DDH IPA
6.4%

Topelt kuivhumaldatud IPA. Pruulitud Hallertau Blanc, Mosaic ja Vic Secret humalatega. Pigem madala mõrkjusega, hele, kergelt hägune ja pehme suutundega kuiv IPA. Tohutult aromaatne ja maitseküllane. Peamiste maitsenootidena võib välja tuua üliküpsed heledad luuviljad (virsik, aprikoos), sidrunheina, sidrunikoore, üliküpse greibi, pirni, leedriõie, sõstrad ja valge veini.

LOE ROHKEM

RELOADED

India Pale Ale
5.8%

See on esimene pruul, mis loodi Tankeri oma pruulikojas. Reloaded on selline õlu, millest Tankeri üks loojatest, sandiegolane Ryan, Eestisse kolides just kõige rohkem puudust tundis. Kergelt joodav, aromaatne ja täiuslikult tasakaalus linnaste ja humalatega ameerikalik IPA. Maitses ja aroomis on tunda troopilisi puuvilju. Karge ja värskendava kogemuse saamiseks oleme lisanud keskmiselt rohkem humalaid.

LOE ROHKEM

KETSER

Esimene metsiku pärmiseguga kääritatud õlu Eestis!
Metsik pärmisegu võiks lihtsamalt öeldes olla – „läks käärima nagu läks, ilma kunstpärmi lisamata“, kuid see ei oleks praegu päris õige. Meil Brettanomyces (ehk brett ehk otsetõlkes „briti seened“) sellises vormis loodusliku pärmina marjade ja puuviljade küljes ei ela, nagu õllemeister tahaks. Tuleb see esimene laar ikka sisse osta, küll ta siis hiljem paljuneb, kui oma labor olemas. Tulemuseks on äädikaselt hapu, kuid ülipõnev õlu neile, kes hapukate maitsetega katsetada ei karda.

LOE ROHKEM